Την Τρίτη 25/04/2023, ωφελούμενοι και εργαζόμενοι του Ξενώνα «Αριάδνη», παρακολουθήσαμε με χαρά και ενδιαφέρον την Ημερίδα της Ε.Π.Ο και της Κ.Σ.Δ.Ε.Ο “ΕΔΡΑ” με θέμα: Ποδόσφαιρο και Ψυχική Υγεία.
Η ημερίδα περιελάμβανε πάνελ με διακεκριμένα πρόσωπα από τον χώρο του ποδοσφαίρου και παρουσίαση αποτελεσμάτων έρευνας που διεξήγαγε η “ΕΔΡΑ”, η οποία αφορούσε την επίδραση του ποδοσφαίρου στους λήπτες υπηρεσιών ψυχικής υγείας που συμμετείχαν στο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 2022.
![](https://www.epapsy.gr/wp-content/uploads/2023/05/thumbnail_1683107582768-1024x709.jpg)
![](https://www.epapsy.gr/wp-content/uploads/2023/05/thumbnail_1683107582783-1024x576.jpg)