Το 3ο Φεστιβάλ Ψυχικής Υγείας & Μουσικής «ΜΙΛΑ… It’s OK!» στην Σύρο είναι γεγονός! Ομιλίες, βιωματικά εργαστήρια και μια μεγάλη hip hop συναυλία με σκοπό την έναρξη του διαλόγου για ...
Ευχαριστούμε θερμά τον Όμιλο Fourlis που πρόσφερε στους εφήβους της Μονάδας Ψυχοκοινωνικής Αποκατάστασης Εφήβων «ΠΝΟΕΣ» της Ε.Π.Α.Ψ.Υ. 2 ζευγάρια ποδοσφαιρικά παπούτσια και 2 αθλητικές εμφανίσεις. Είμαστε ευγνώμονες για αυτήν την ...
Ομιλίες, βιωματικά εργαστήρια και μια μεγάλη hip hop συναυλία με σκοπό την έναρξη του διαλόγου για την αποστιγματοποίηση της ψυχικής υγείας. Είσοδος ελεύθερη. Το 2ο Φεστιβάλ Ψυχικής Υγείας & Μουσικής ...
Η έμφαση στην πρόληψη, την ενδυνάμωση των οικογενειών και των εκπαιδευτικών, την κινητοποίηση της τοπικής κοινότητας, τη βιωματική συμμετοχή των ίδιων των εφήβων στο σχέδιο φροντίδας της ψυχικής υγείας τους, ...
Είχαμε την τιμή και τη χαρά να υποδεχθούμε την περασμένη εβδομάδα τον Ύπατο Αρμοστή των Ηνωμένων Εθνών για τους Πρόσφυγες, κ. FilippoGrandi στις εγκαταστάσεις του Κέντρου Ψυχοκοινωνικής Υποστήριξης Προσφύγων (ΚεΨΥΠ), ...