Το να μιλάμε ανοιχτά για τις προκλήσεις ψυχικής υγείας που αντιμετωπίζουμε είναι πολύ σημαντικό. Το ίδιο σημαντικό είναι να γινόμαστε στήριγμα για εκείνους που ζορίζονται και αγωνίζονται στη σιωπή. Να ...
To Κινητό Κλιμάκιο Πλημμυροπαθών της ΕΠΑΨΥ, σε συνεργασία με την ΕΟΔΥΑ, πραγματοποίησαν με επιτυχία την εκδήλωση με θέμα «Πρώτες Βοήθειες» την Τετάρτη 03/07/2024 και ώρα 18:00, στο Πνευματικό Κέντρο Χάλκης. ...
Είχαμε την τιμή και τη χαρά να συμμετάσχουμε στις κοινωνικές δράσεις του Προολυμπιακού Τουρνουά Μπάσκετ 2024! Παίξαμε μπάσκετ, πραγματοποιήσαμε βιωματικά εργαστήρια, συζητήσαμε… το ενημερωτικό μας περίπτερο έσφυζε από ζωή! Η ...
Συμμετείχαμε στο 4ο Φεστιβάλ Ψυχικής Υγείας στη Δυτική Αθήνα! Στόχος του Φεστιβάλ ήταν να αξιοποιήσει την τέχνη, τον αθλητισμό και τον πολιτισμό, στοχεύοντας στην ευαισθητοποίηση για τα θέματα ψυχικής υγείας ...
Η Κινητή Μονάδα Ψυχικής Υγείας ΒΑ Κυκλάδων της ΕΠΑΨΥ, σε συνεργασία με τη Στέγη Εφήβων και Ανηλίκων Σύρου ,διοργάνωσαν το Σάββατο 25 Μαΐου εκδήλωση στη Σύρο με θέμα «Παραβατικότητα» και ...