Το κλιμάκιο της ΚΜΨΥ ΒΑ Κυκλάδων σε συνεργασία με το Γενικό Νοσοκομείο Σύρου “Βαρδάκειο και Πρώιο” πραγματοποίησε το Σάββατο 30/3/2024 ομιλία στο υγειονομικό προσωπικό με θέμα: «Ο ασθενής με πρόβλημα ψυχικής υγείας στο ΤΕΠ: Προσέγγιση-Αντιμετώπιση-Φροντίδα».
Ομιλητές: Ειρήνη Καμπούρη, ψυχίατρος – εικαστική ψυχοθεραπεύτρια ΚΜΨΥ ΒΑ Κυκλάδων ΕΠΑΨΥ, Αγγ. Τζαβέλη, ψυχολόγος Γ.Ν. Σύρου Βαρδάκειο & Πρώιο & και κ. Μπαχαράκη, παιδοψυχίατρος Γ.Ν. Σύρου Βαρδάκειο & Πρώιο.
Η ΕΠΑΨΥ ευχαριστεί θερμά το προσωπικό και τους συνεργάτες για την πρόσκληση και τη στήριξη προαγωγής ζητημάτων ψυχικής υγείας στον τοπικό πληθυσμό.
![](https://www.epapsy.gr/wp-content/uploads/2024/04/2-2.png)
![](https://www.epapsy.gr/wp-content/uploads/2024/04/3-1.png)
![](https://www.epapsy.gr/wp-content/uploads/2024/04/4-1.png)